معرفی به دوستان نحوه پرداخت راهنمای آزمون ثبت نام

استخدام ۳۰ هزار نفر در صنعت نفت تا ۵ سال آینده

معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی گفت: با توجه به برنامه های توسعه ای صنعت تا 5 سال آینده باید سالانه 6 هزار نفر جذب شوند که 53 درصد آنها لیسانس به بالا خواهند بود.

معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی گفت: با توجه به برنامه های توسعه ای صنعت تا 5 سال آینده باید سالانه 6 هزار نفر جذب شوند که 53 درصد آنها لیسانس به بالا خواهند بود.
به گزارش خبرنگار شانا، علیرضا میرمحمد صادقی بعد از ظهر روز گذشته (دوشنبه 11 مرداد) در همایش مدیران ارشد صنعت نفت با تاکید بر کیفی‌سازی نیروی انسانی صنع نفت گفت: حفظ و استمرار تولید عملیاتی، بهینه‌سازی فرآیندهای موجود و ارتقا کیفیت نیروی انسانی صنعت نفت باید با رویکرد دستیابی به دانش تخصصی و تولید فناوری انجام شود تا بتوانیم صنعتی دانش‌محور داشته باشیم.
معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی حرکت همسو با سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلان صنعت نفت، مقابله با تحریم‌ها، ارتقای بهره‌وری صنعت و ایفای نقش آن به عنوان پیشران اقتصادی کشور را نیازمند ارتقای کیفی نیروی انسانی این صنعت خواند.
وی افزود: سازمان مصوب صنعت نفت هم اکنون 112 هزار سمت دارد که حدود 34 درصد آنها دیپلم و پایین تر، حدود 27 درصد تکنیسین، 34.9 درصد لیسانس و 2.1 درصد فوق لیسانس هستند.
میرمحمد صادقی درباره ترکیب جمعیتی رسمی صنعت نفت تا پایان سال 88 گفت: تا پایان سال گذشته 91 هزار و 454 نفر در صنعت نفت مشغول به کار بودند که 87 هزار و 32 نفر از آنها کارمند و 4 هزار و 419 نفر نیز کارگر بوده اند.
به گفته او زنان ٦ هزار و٨٤٠ نفر از جمعیت صنعت را تشکیل می دهند که ٦٨.٣ درصد مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر دارند.
جذب نیروهای متخصص در صنعت رشد یافته است
معاون وزیر نفت در امور منابع انسانی ادامه داد: در پنج سال گذشته 15 هزار و 255 نفر از صنعت خارج و 18 هزار نفر با که اکثر آنها تحصیلات لیسانس به بالاتر داشتند، وارد صنعت نفت شدند.
وی پیش بینی کرد که تا ٥ سال آینده نیز ١٢ هزار نفر به طور طبیعی از صنعت نفت خارج ‌شوند که ٧٧.٧ درصد از آنها دیپلم و زیردیپلم، ٥ درصد فوق دیپلم، ١٤ درصد لیسانس و ٣.٣ درصد فوق لیسانس و بالاتر هستند.
معاون توسعه منابع انسانی در ادامه به برآورد نیاز نیروی انسانی در صنعت نفت در ٥ سال آینده اشاره کرد و افزود: در تامین نیروی انسانی آینده باید شیوه های جذب نیروی انسانی در جهت تسهیل در فرآیند واگذاری ها ملاک عمل باشد. همچنین تا زمانی که صنعت نفت متولی اداره امور شرکت های زیرمجموعه باشد موظف به برنامه ریزی و تامین نیازهای اساسی آنها از جمله نیروی انسانی است. لذا طبق برنامه های توسعه ای صنعت تا ٥ سال آینده باید سالانه ٦ هزار نفر جذب شوند که ٥٣ درصد آنها لیسانس به بالاتر خواهند بود.

منبع : بازار کار